Aktuális hírek:

Belépés az e-naplóba

Kedves Szülő! Tisztelt adófizető Polgártársunk!

A Zombai Gyermekeinkért Alapítvány tisztelettel megköszöni a 2019. évben felajánlott SZJA 1 %-át. A NAV 203 252 Ft-ot utalt át. A kapott összeget 2020-ban a Zombai Általános Iskolában és a Zombai Körzeti Óvodában felhasználandó pedagógiai fejlesztő játékok beszerzésére és az iskolások tanulmányi kirándulásának támogatására fordítottuk. A jövőben is várjuk támogatásukat.

Adószámunk:
18851973-1-17

Határtalanul 2018

HAT-18-01-0561 azonosítószámú pályázat:Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

Pályázó: Zombai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Elnyert összeg: 2398950 Ft

Projektvezető: Jakab Árpád

A megvalósításban közreműködők: Mátis Éva, Budaváriné Balogh Boglárka

Beszámoló:
Nagy erdélyi körutazás, barangolás Szászföldön és Székelyföldön

Aradi városnézés, Déva vár látogatása után értünk Nagyszebenbe, Szászföldre. Szászföldön ezen kívül Brassót, Fogaras várát, Segesvárt és a prázsmári erődöt látogattuk meg. Székelyföldön Sepsiszentgyörgyön Gábor Áron történetével ismerkedhettünk meg, a Szent Anna-tó és Csíksomlyó várt minket. Gyimesben az ezeréves határra látogattunk.

Előkészítő foglalkozás időpontja: 2019.05.15.

Rövid leírás:

Az utazás bemutatása, illetve az ezzel kapcsolatos információk, megtanulnivalók átadása a diákság számára.

Az utazáson részt vett diákok száma: 36

Az utazáson részt vett kísérőtanárok száma: 3

Utazás kezdőnapja: 2019.05.28.

Visszaérkezés napja: 2019.06.01.

Az utazás során érintett települések felsorolása:

Hasonló életkorú külhoni magyar csoporttal közös tevékenység megnevezése:

Látogatás, ismerkedés a Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola, Gyimesközéplok tanulóival

Tevékenység rövid leírása:

Iskolánk tanulói a felkészüléskor elkészített prezentáció segítségével bemutatták településünket és iskolánkat. Ezután a gyimesi tanulóktól hallottunk egy bemutatkozást, és egy népdalt is elénekeltek nekünk. Az ismerkedést egy rövid focimeccs zárta melyet egy nullára elveszítettünk.

Értékelő óra időpontja: 2019.06.07.

Az értékelő órán, a pedagógusok értékelték a megvalósult programokat, illetve a diákok mutatták be rajzaikkal, fényképeikkel, fogalmazásaikkal, miként látták ők erdélyi utazásunkat. Nagyszerű fogalmazások születtek és kiválóan oldották meg az utazással kapcsolatos, érdekes kérdésekkel teli feladatlapokat. Több bemutatóval színesítettük ezeket az órákat.

A kiránduláson készített fényképek ide kattintva tekinthetők meg.